Робота бібліотеки

 

Квест «Квіткове асорті»

21 березня 2019 року бібліотекарем Зайцевою Н.І. , класоводом Чубукіною І.О. та учнями4-Б класу було проведено ювілейне відкриття книжкового тижня -2019 «Квіткове асорті». Діти були поділені на дві команди, кожна з яких мала назву квітки. Під час заходу діти виконували цікаві завдання, записані на пелюстках квітки «Квітка семиквітка». Відгадували загадки, знаходили чоловічі та жіночі імена, в яких сховалася назва квітки, дізналися про цілющі властивості рослин, здійснили подорож по літературних творах, пов’язаних з квітами, презентували свої поробки «Мої улюблені квіти». На етапі рефлексій Ніна Іванівна розповіла дітям про використанні квітів у живопису, кулінарії, флористиці та вишивці використовуючи ІКТ. Діти отримали велике задоволення та масу позитивних емоцій.

01.04.2019 1 01.04.2019 2 01.04.2019 3 01.04.2019 4


 

Читаємо Василя Сухомлинського 

28 вересня 1918 р народився Василь Олександрович Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет. 

За своє життя Василь Олександрович Сухомлинський написав понад 1500 оповідань і казок для дітей. 

11 та 16 жовтня 4А та 4Б клас побували на бібліотечному уроці «Читаємо, творимо, відгадуємо». Учні подивились відео-презентацію «Життя і творчість В. Сухомлинського та взяли участь в літературній вікторині «Чиста криниця». Запитання до вікторини були написані на пелюстках макета соняшника. З казками учні були знайомі, тому і відповіді були правильні. 

На уроці була створена атмосфера радісного спілкування, де кожний відчував себе гостем бібліотеці. 

Наприкінці бібліотекар провела огляд літератури «Казковий світ казок Василя Сухомлинського», а ще познайомила з виставкою творчих робіт   «Від книжки до творчості». 

А ще, дві команди 5-В класу брали участь в КВН сторінками казок Сухомлинського. В гості вони запросили три випускні групи з дитячого садка № 14. Дітям дуже сподобалися костюми учасників команди "Бджілка", яка, на жаль, програла в КВН. Але це ж тільки гра! У всіх залишилося гарний настрій і світлі почуття, викликані казками Сухомлинського.

16.10.2018 1 16.10.2018 2 16.10.2018 3

16.10.2018 5 16.10.2018 6 16.10.2018 4

19.10.2018 1 19.10.2018 3 19.10.2018 4

19.10.2018 5 19.10.2018 6 19.10.2018 7

19.10.2018 2

 

 


 

 

Країна королеви книжок

22 березня в шкільній бібліотеці відбулося відкриття всеукраїнського тижня юних читачів. Учні 3-Б класу познайомилися з творчістю талановитого дитячого письменника-ювіляра С. В. Михалкова, пригадавши його вірші, казки, байки. Шкільний бібліотекар провела вікторину та літературну гру «Чорна скринька» за творчістю митця. Наприкінці заходу учні із задоволенням переглянули мультфільми: «Трое поросят», «Дядя Стёпа» та інші 

Пусть эта «Книжкина неделя»
Продлится только до апреля.
Но вы, читающий народ,
Любите книгу круглый год!

26.03.2018 1 26.03.2018 2 26.03.2018 3

 


Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя

 

 

У школі з 1 по 31 жовтня  проходів Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки  під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя». Відповідно до рекомендацій було сплановано ряд заходів: бесіди «Шкідливі звички – знак біди», «Вплив музики на здоров’я», «Чистота - запорука здоров’я», «Лікарські рослини Первомайщини», яка супроводжувалась оглядом літератури , а у бібліотеці діє книжкова виставка «Ми за здоровий спосіб життя», «Спорт у твоєму житті». «Лікарські рослини». Діти 4В класу та діти 1-4 класів групи продовженого дня відгадували літературну вікторину «Хто казку знає, той і відгадає» Чуковського К.І. «Мойдодір», дивились мультфільм і уявили для себе, що «Чистота - запорука здоров’я». Бережіть здоров’я. Пам’ятайте, що здоров’я – найцінніший скарб, і від вас залежить, чи зумієте ви зберегти його на довгі роки.

11.10.2017 1 11.10.2017 2 11.10.2017 3

 


 

 Екскурсія «Дім, де живуть книги»

Для учнів 2-х класів 26 і 29 вересня бібліотекаром Ніною Іванівною Зайцевою були проведені екскурсії «Дім, де живуть книги». Під час яких учні других класів ознайомилися з правилами бібліотеки і обов’язками читачів. Вони з захватом відповідали на питання літературної вікторини «Хто казки знає, той і відгадає», згадали казкових героїв, відгадали усі загублені речі з казок, заховані в «Казковій скриньці». Діти із вдячністю прийняли музичний подарунок від Баби Яги. Насамкінець юні читачі пообіцяли бібліотекарю бережно ставитися до книг та підручників.

 

29.09.2017 3 29.09.2017 2 29.09.2017 1


 

«Мій край в літературі та мистецтві»

20 березня в нашій школі відбувся семінар бібліотекарів з теми «Організація краєзнавчої роботи в шкільній бібліотеці». Ніна Іванівна Зайцева провела бібліотечний урок «Мій край в літературі і мистецтві» в 9-А класі. Учні мали змогу познайомитись з книжковою виставкою творів земляків. Ніна Іванівна розповіла про письменників і художників Первомайщини. Дев’ятикласники дізналися, як письменники словом, художники образами, а композитори музикою виражають любов до свого рідного краю. Урок супроводжувався цікавою презентацією.

Друзі, приходьте в бібліотеку! «Бібліотека – це щось на зразок магічного кабінету. Там зачаровані найкращі душі людства, які чекають на зустріч з вами», – так казав Хорхе Луїс Борхес. 

  


28 жовтня бібліотеку відвілали вихованці дитячого садочку №14.

 


 

18 жовтня учні 2-Б класу зібралися в бібліотеці для "Посвяти в читачі". Свято пройшло жваво, весело. Королева Книга прочитала указ Книжкового королевства про підтвердження, що ребята є почесними читачами шкільної бібліотеки. На святі була вікторина "В країні книг", гра "Вгадай-ка", виставка книг "Загадки книжкової виставки". Свято всім сподобалося. А головне - учні відчули, що в їх житті починається новий етап - спілкування з книгою.

 


Напередодні свята - Дня захисника Вітчизни - у кабінеті музичного мистецтва відбувся урок козацької слави для учнів 6-Б класу. Бібліотекар школи Зайцева Ніна Іванівна ознайомила учнів з літературою з даної теми, розповіла декілька захоплюючих легенд,а також провела цікаву вікторину. У заключній частині уроку шестикласники виконали "Козацьку похідну", "Їхав козак за Дунай" та інші раніше вивчені пісні. 

    


Чарівний світ казки

5 жовтня в 3-А класі пройшла цікава вікторина за казкою Сергія Тимофійовича Аксакова «Аленький цветочек» до 225-річчя від дня народження письменника. Діти читали цю казку і тому дуже активно відповідали на запитання. Всі переконалися в тому, що в цій казці, як і в будь-який інший, відбувається перемога добра над злом, і тому завжди хочеться повертатися до казки знову і знову. Для учнів була приготовлена «посилка - сюрприз», в якій лежить предмет з казки, потрібно було вгадати, що ж там лежить. Діти відразу ж вгадали, це був «Аленький цветочек». Всім сподобалася вікторина, адже вони потрапили в чарівний світ казки. А ось хто не читав цю казку, вирішили відразу ж почитати. Всі були просто молодці!

  

   


 


 

7 квітня члени учнівського самоврядування «Лідер» разом з завідуючою шкільною бібліотекою Н.І. Зайцевою та педагогом-організатором В.О.Даниленко. провели рейд «Бережи книгу!». Були перевірені підручники 2, 3, 6 та 7 класів. Більшість учнів дбайливо ставляться до збереження шкільних підручників. Але деякі учні все ще мають не обгорнуті книжки. Ребята, бережіть книжки.

    

 

 


24 березня в дитячій бібліотеці пройшов Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Найкращий читач України 2016». Нашу школу представляли учениці 6-Б класу Дар`я Смирнова і Марина Губанова. Учасникам конкурсу потрібно було розповісти про літературного героя з улюбленої книги, що не входить у шкільну програму. Також діти представили малюнок, який характеризує художній твір. Дівчата стали призерами конкурсу та були нагороджені грамотами.

     23 березня школа відсвяткувала Всеукраїнський тиждень дитячої книги. Завідуюча бібліотекою Ніні Іванівна Зайцева разом з учнями 4-Б класу підготувала виставу із багатьма казковими героями. Кожен герой загадував загадки про казки глядачам, на які вони з задоволенням відповідали. Також маленькі актори показали уривок казки «Бременські музиканти». На свято завітали представники дитячої бібліотеки, які розповіли про нові книжки, які поступили до них. Сподіваємось, що маленьким глядачам сподобалося свято, і вони знов захочуть прочитати свої улюблені казки на канікулах.

  


Робота бібліотеки

 

 

             

Екскурсія – подорож «Дім, де живуть книги».

Для учнів 2-х класів 26, 29 вересня проведена екскурсія – подорож «Дім, де живуть книги». Під час якої ознайомилися з правилами і обов’язками читачів, відповідали на питання літературній вікторини «Хто казки знає, той і відгадає», згадали казкових героїв, відгадували про загублені предмети із казок , які були в «Казкової скриньки» , а ще був музичний подарунок від Баби Яги. Юні читачі пообіцяли бережно ставитися до книг та підручників.