Робота бібліотеки

Робота бібліотеки


Викладка літератури «Кобзарева світлиця»

(До 207-ричниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка)

    9 березня 2021 року виповнюється 207 років з Дня народження українського поета, художника, мислителя — Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди в завідуючим бібліотекою Марченко Юлією Сергіївною в бібліотеці ліцею оформлена викладка літератури «Кобзарева світлиця».

    Представлені видання висвітлюють життєвий та творчий шлях Тараса Григоровича, його мандрівки різними куточками світу, спогади про Кобзаря, невідомі епізоди та цікаві факти із життя поета.

 

Виставка-персоналія «Славетна дочка України»

(До 150-річчя від дня народження Лесі Українки) 

Ні! Я жива! Я буду вічно жити!

Я в серці маю те, що не вмирає.

Леся Українка 

    До 150-річчя від дня народження української письменниці, перекладачки, культурної діячки  Лесі Українки в бібліотеці Первомайського ліцею №5 оформлена виставка-персоналія «Славетна дочка України» .

    Користувачі бібліотеки мають можливість познайомитися з життєвим шляхом поетеси, звернутися до її ліричних віршів, поем, драматичних творів, а також публікацій з періодичних видань, присвячених дослідженню її творчості.
    Запрошую до перегляду!

25.02.2021 

Тематична книжкова виставка

«Джерельно світанкова українська рідна мова» (До Міжнародного дня рідної мови)

Мова - код, що відкриває
Єдність із землею.
Мова - шифр, який дарує
Розуміння з нею.
Любов Шевчук

    З 18 по 21 лютого 2021 року в бібліотеці Первомайського ліцею №5 представлена  тематична книжкова виставка «Джерельно світанкова українська рідна мова» (До Міжнародного дня рідної мови).

    Мета цієї виставки - поглибити знання про мову як основу духовності, виховати любов і повагу до української мови як мови державної та материнської, спонукати читачів до роздумів про долю рідного краю та його славних синів, про свою приналежність до українського роду.

 Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

21.02.2021

Викладка літератури

«Крути 1918 року – символ героїзму українського народу»

 (До Дня пам’яті героїв Крут) 

«Понад Крутами сніг,

Понад Крутами – пам’ять народу ,

Понад Крутами – вічність,

У сурми сурмять »

  З 25 по 29 січня 2021 року  в бібліотеці Первомайського ліцею №5 експонується викладка літератури «Крути 1918 року – символ героїзму українського народу» (До Дня пам’яті героїв Крут). В ній розповідається про  трагедію під Крутами, де в нерівному бою з більшовицькими військами полягли  за незалежність України  300 молодих патріотів-студентів Київського університету та учнів Кирило-Мифодіївського братства. 

    Крути  – героїчна мить на сторінках історії українського державотворення. Факел героїзму запалений студентами 29 січня 1918 року під Крутами й далі горить і буде горіти в серцях майбутніх поколінь.

29.01.2021 2

Книжкова виставка-інформація

«Соборна мати Україна – одна на всіх як оберіг»

(До Дня Соборності України)

  22 січня – День Соборності України. День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

    Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

    До цієї дати  в бібліотеці Первомайського ліцею №5 оформлена  книжкова виставка-інформація «Соборна мати Україна – одна на всіх як оберіг».

    Представлені книги вміщують документи та матеріали, які висвітлюють цю важливу в історії України, діяльність Центральної Ради та біографії діячів.


 22.01.2021 2

Книжкова виставка-попередження 

«СНІД: подумай за майбутнє – обери життя» 

    З    нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в бібліотеці Первомайського ліцею №5 оформлена книжкова виставка-попередження «СНІД: подумай за майбутнє – обери життя». 

    На виставці представлені видання, які розповідають про історію ВІЛ/СНІДу, шляхи його поширення, інформують про заходи профілактики щодо запобігання інфекції.

01.12.2020 12

Виставка-реквієм "Схилимо голови в скорботі"

(До Дня пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій) 

"Пломінь свічі на вибіленому морозом 
граніті поволі розтоплює сніг (чи роки) 
і проступає крізь нього дві чорних 
історичних дати: 1932 -1933".

    До Дня пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій в бібліотеці Первомайського ліцею №5 оформлена  виставка-реквієм "Схилимо голови в скорботі".

    Іі метою є виствітлення теми Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, усвідомлення його трагізму у долі рідного народу, сприяння зростанню патріотичних почуттів на засадах особистого розуміння історії.

24.11.202024.11.2020 11gg.

Огляд книжково-ілюстративної  виставки

«Рідний голос, рідне слово – все народжене в любові»

      (до Дня української писемності та мови) 

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
Пильно й ненастанно
Політь бур'ян.
Чистіша від сльози
Вона хай буде.
Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.

                             Максим Рильський

   Кожного року 9 листопада вся Україна відзначає День української писемності та мови.

   Це свято є даниною одному з найцінніших надбань,яке створене й залишене нам нашими пращурами.

    Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися народ.

    Бібліотека Первомайського ліцею №5 пропонує вашій увазі книжково-ілюстративну  виставку «Рідний голос, рідне слово – все народжене в любові» (до Дня української писемності та мови).

 09.11.2020 8

09.11.2020 10

Тематична виставка цікавих фактів для молодших школярів

«Істоти різні – добрі і грізні»

   Ми живемо в дивовижному і цікавому світі. Цей світ наповнений життям у найрізноманітніших його проявах.

    На землі й під землею, під водою й у повітрі-усюди нас оточують живі істоти. Ніхто не знає точно, скільки їх є на Землі. Вони бувають добрі і грізні.  

    У природі всі тварини потрібні. Кожна займає своє місце і має певне значення.   Щоб зберігся світ, у якому ми живемо, потрібно зберегти всю різноманітність тварин .

   В бібліотеці Первомайського ліцею №5 для учнів молодших класів експонується тематична виставка цікавих фактів для молодших школярів «Істоти різні – добрі і грізні». Запрошую до захоплюючої подорожі у дивовижний і незвичайний світ живої природи.

06.11.2020 1 06.11.2020 2

Казкова мандрівка «Пригоди Цибулино та його друзів»

   "Я намагався зробити іграшки зі слів", – так говорив про свої книги Джанні Родарі, один із найзнаменитіших дитячих письменників ХХ століття. 23 жовтня – 100 років від дня його народження.
   Твори Джанні Родарі наповнюють яскравими барвами світ дитинства і їх просто неможливо забути! У його казках вирує справжнє життя, вони вчать дітей розрізняти Добро і Зло та прагнути до кращого.
Твори відомого італійського письменника є і у нашій бібліотеці. Отож, знайомтесь!  

«Пригоди Цибулино» 

«Чим пахнуть ремесла? Якого кольору ремесла?»

«Всесвітній хоровод»

Переходьте за поданим посиланням та слухайте аудіокнигу «Пригоди Цибулино» Ч.1 https://www.youtube.com/watchv=A34DwpkfM2s&;ab_channel=%

D0%A1%D0%92%D0%86%D0%A2%D0%9A%D0%90%D0%97%D0%9E%D0%9A

06.11.2020 3

Тематична книжкова виставка «До джерел козацької мудрості»

(До Дня українського козацтва)

   До Дня українського козацтва, що відзначається в Україні 14 жовтня, завідуючим бібліотекою Марченко Ю.С. представлена тематична книжкова виставка «До джерел козацької мудрості» присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького та історії виникнення козацтва в Україні.

   Про, те хто такі запорожці, про державну діяльність українських вояків, традиції та легенди можна дізнатися зі сторінок історичної художньої та довідкової літератури.

16.10.2020 2


Конкурс творчих робіт на екологічну тематику

«Мої дії на захист довкілля»

   12.10.2020 року в бібліотеці ліцею завідуючим бібліотекою Марченко Ю.С. та вчителем біології Ільїнською О.В. проведений конкурс творчих робіт на екологічну тематику «Мої дії на захист довкілля» серед учнів 7 класів, до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який в цьому році проходить під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічно просвіта».

   Конкурсні роботи учнів були спрямовані на те щоб показати дійсність екологічної проблеми забруднення навколишнього середовища та інформаційні заклики для її вирішення. 

16.10.2020 3

Виставка-конкурс дитячого малюнка

«Природа очима дітей» 

    8 жовтня 2020 року в Первомайському ліцеї №5 була організована виставка-конкурс дитячого малюнка серед початкових класів «Природа очима дітей» до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який в цьому році проходить під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта». 

    Головною метою виставки-конкурсу навчити дітей помічати красу природи, образно її відтворювати, розвивати творчі здібності, чуттєво-емоційне сприйняття природи,виховувати любов до природи.

09.10.2020 2 09.10.2020 3

Огляд книжково-ілюстративної виставки «Живе царство Землі»

(До Всесвітнього дня захисту тварин)

    Про Всесвітній день захисту тварин вирішила нагадати своїм читачам бібліотека Первомайського ліцею №5.

    У 1931 році у Флоренції на міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи, що там проходив, було прийнято рішення щорічно 4 жовтня відзначати Всесвітній день захисту тварин.

    Дата свята – 4 жовтня – вибрана не випадково. Цього дня в 1226 році помер Франциск Ассизський, заступник і покровитель звірів і птахів. Святий Франциск з особливою турботою ставився до усіх живих істот і відчував їх біль і страждання гостріше за свої власні.

    В Україні Всесвітній день захисту тварин святкується, починаючи із 2000 року.

    До уваги учнів  було представлено книжково-ілюстративну виставку «Живе царство Землі», де вони мали змогу переглянути цікаві енциклопедії, журнали та художню літературу про тварин.

16.10.2020 1

Тематична виставка "Ми повинні пам'ятати"

(До Дня міста та 77-річниці визволення міста від нацистських загарбників у

Другій Світовій війні) 

    16 вересня 2020 року в бібліотеці ліцею була організована тематична виставка «Ми повинні пам’ятати» (До Дня міста та 77-річниці визволення міста від нацистських загарбників у Другій Світовій війні).

    Цього дня ми повинні згадати визволителів української землі, які 77 років тому звільнили первомайську землю від нацистських загарбників.

    На виставці учні ліцею могли ознайомитись з інформаційними бюлетенями та інформаційними довідниками щодо події.

0910.2020 1

Другий етап Всеукраїнського конкурсу дитячого

читання «Книгоманія-2020»

27 лютого 2020 року в Центральній міській бібліотеці для дітей пройшов другий етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2020».

Учасники конкурсу оцінювались по наступним критеріям: читацькі щоденники, презентація книги, заохочення до читання в соцмережах – фейсбуці, инстаграмі, ютубі та ін. Дітям треба було прочитати понад 8 книжок українських та зарубіжних авторів, заповнити щоденники читання з відгуками на кожну прочитану книгу, зробити пости у соцмережах з описом своїх вражень. Все це, плюс розповідь конкурсанта про одну з обраних книг  безпосередньо перед журі, й бралося до уваги.

Наш Первомайський ліцей №5 представляли учениця 7-Б класу Расторгуєва Даря, учениці 6-А класу Комова Валерія та Васильєва Марія, яка посіла II місце за результатами конкурсу.

28.02.2020 2 28.02.2020 3 28.02.2020 4 28.02.2020 5 

28.02.2020 6 28.02.2020 1 28.02.2020 7


Виховна година «Кращої, ніж рідна, мови не буває»

 (До Міжнародного дня рідної мови)

Напередодні чудового свята, Міжнародного дня рідної мови в 4-Б класі відбулася виховна година «Кращої, ніж рідна, мови не буває». Завідувач бібліотекою Марченко Юлія Сергіївна ознайомила учнів з цікавими фактами про рідну мову.

Традиційно, не обійшлося без читання віршів українською мовою відомих українських письменників.

Любіть і цінуйте рідну мову – вона у нас найкраща!

20.02.2020 1 20.02.2020 2


Перший (відбірковий) етап Всеукраїнського конкурсу

дитячого читання «Книгоманія-2020»

13 лютого 2020 року в бібліотеці ліцею пройшов Перший (відбірковий) етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2020».

Головною метою якого є популяризація найкращих надбань української, світової, класичної та сучасної літератури серед школярів.

До участі у відбірковому конкурсному змаганні допускались читачі-учні             6-7-х класів, які прочитали і зробили записи в читацькому щоденнику про 4 прочитані книжки з української чи зарубіжної літератури, які не входять до шкільної програми.

Кожен учасник розповідав про прочитану та описану в читацькому щоденнику книгу (одну на вибір членів журі).

17.02.2020 2 17.02.2020 1


Екскурсія до Центральної міської бібліотеки для дітей 

19 грудня 2019 року завідуючий бібліотекою Ю.С. Марченко разом з класним керівником О.О. Соловйовою та учнями 3-Б класу відвідали Центральну міську бібліотеку для дітей. 

Працівниками бібліотеки були організовані зимові розваги «Сторінками зимової казки». 

Діти ознайомились з новорічними традиціями різних країн світу, отримали привітання-побажання для кожного на Новий рік та цілу годину приймали участь в різноманітних іграх та естафетах, таких як: «Сніжок в ложці», «Прикрась ялинку», «Веселі зайці» та «Сніговик».

Свято завершилось фото сесією та солодкими подарунками.

19.12.2019 3

19.12.2019 1 19.12.2019 2

Рейд-перевірка стану збереження шкільних підручників

4 грудня 2019 року члени учнівського самоврядування «Лідер» разом з завідуючим бібліотекою Ю.С. Марченко, провели рейд-перевірку стану збереження шкільних підручників, з метою бережливого ставлення до них.Були перевірені підручники 2-8 класів.

Під час перевірки враховувалося ставлення учнів до виданих підручників, зокрема, наявність обкладинки, закладок,а також (за потреби) своєчасний ремонт.

Рейд-перевірка показала, що переважна більшість учнів підтримують належний стан підручників.

Учням, які отримали зауваження, виділено тиждень для виправлення.

Дякуємо всім, хто вміє берегти найцінніше!

04.12.2019 1 04.12.2019 2