Робота бібліотеки

Бібліотечні заходи до Дня знань

    Першого вересня до бібліотеки ліцею завітали учні 1 класу. Завідуючий бібліотекою Марченко Юлія Сергіївна провела для першокласників літературну вікторину "Чи знаєте ви казки та їх героїв". 

    Упродовж тижня в бібліотеці працюватиме виставкова композиція "Ласкаво просимо до Країни знань", де представлена література та періодичні видання на допомогу у навчанні і цікавому дозвіллю.

 

26 лютого – День спротиву Криму російській окупації

     26 лютого Україна відзначає День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

   Саме в цей день у 2014 році в Сімферополі відбувся масовий мітинг, організований Меджлісом кримськотатарського народу. Кримські татари, українці, представники інших національностей відважно вийшли під будівлю Кримського парламенту на підтримку територіальної цілісності України. Ця подія стала символом опору окупації, яка триває вже вісім років.

   Переслідування корінного народу півострова, кримських татар, які не визнали окупації, заборона Меджлісу – ці та інші порушення прав людини та норм демократії, за якими живе весь цивілізований світ, абсолютно неприпустимі.

   Сьогодні Україна продовжує об’єднувати міжнародні зусилля, щоб повернути Крим Україні та притягти Росію до відповідальності за злочини. І світова спільнота підтримує нас у цій боротьбі.

   Повернення Криму Україні – це бажання і громадянська позиція кожного свідомого громадянина нашої держави. Більш того, це вже є частиною нашої національної ідеї.

Указ Президента України №58/2020

https://www.president.gov.ua/documents/582020-32537

 

26.02.2022-2

 

Екскурсійна мандрівка

«Будьмо знайомі у книжковому домі»

   28 січня 2022 року  завідуючим бібліотекою Марченко Юлією Сергіївною разом з вчителем початкових класів Алейник Тетяною Євгеніївною проведена екскурсійна мандрівка «Будьмо знайомі у книжковому домі» дляучнів 2-В класу.

   Метою заходу було познайомити маленьких читачів з правилами користування бібліотекою, різноманітністю книг у бібліотеці, залучити до читання книг, виховувати любов до книги і бережливого ставлення до неї.

 

Книжкова виставка

«Голодомор – геноцид нації»

(до Дня пам`яті жертв Голодомору )

Ті чорні дні голодомору, 
Мов рана, що не заживає, 
Вони крізь час тривожать душу, 
І спокою Вона не має.

  26 листопада 2021 року до Дня пам'яті жертв Голодомору в бібліотеці Первомайського ліцею №5 завідуючим бібліотекою Марченко Юлією Сергіївною   оформлена книжкова виставка «Голодомор – геноцид нації»

   На виставці представлені документальні книги, дослідження, свідчення очевидців - все це допомагає відтворити події тих страшних часів і доторкнутися серцем до трагедії всієї країни та кожної окремої людини. Ця подія стала величезним смутком і скорботи в серцях мільйонів українців, величезним болем, як невиліковна рана, нагадує про себе саме ця страшна  трагедія - голодомор 1932-1933 років.

24.11.2021 

Відкритий перегляд літератури

«Рідний голос, рідне слово – все народжене в любові»

                                       (до Дня української писемності та мови)

                                                                      Рідна, милозвучна, солов’їна, калинова…

    Всі ці епітети нам кажуть про одне – з дитинства любу і знайому, рідну українську мову.

     9 листопада 2021 року до Дня української писемності та мови  бібліотека  Первомайського ліцею №5 презентує книжкову виставку «Рідний голос, рідне слово – все народжене в любові».

    Завідуючий бібліотекою Марченко Юлія Сергіївна зробила добірку літератури на цю тематику, щоб якомога ширше розгорнути багатогранність української мови.

   Ласкаво запрошуємо до нашої бібліотеки для літературних оглядів, індивідуальних бесід та щирого спілкування. 

 09.11.2021-2

09.11.2021

Бесіда «Рідний край, де живимо, 

Україною звемо»

    13 жовтня 2021 року в рамках місячника шкільних бібліотек завідувачем Марченко Юлією Сергіївною разом з вчителем початкових класів Алейник Тетяною Євгеніївною проведено бесіду «Рідний край, де живимо, Україною звемо» для учнів 2-В класу. 

    Головною метою заходу було  продовжити знайомити дітей з поняттям "Наша Батьківщина", формувати знання про державні символи: прапор, герб та ознайомити з державним Гімном України. 

    Розвивати інтерес до України, бажання спілкуватися рідною мовою. Виховувати громадянина своєї держави, любов до рідного краю, шанобливе ставлення до національних та державних символів, повагу до українського народу, гордість за красу і велич нашої Батьківщини.

 

Виставка-конкурс дитячого малюнка 

«Рідне місто очима дітей» 

З 04 по 08 жовтня 2021 року в Первомайському ліцеї  №5 проходить                 виставка-конкурс дитячого малюнка «Рідне місто очима дітей» серед учнів 2-4 класів до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який в цьому році проходить під гаслом   «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». 

Головне завдання виставки-конкурсу сприяння вивчення дітьми історії, культури та традицій рідного міста, надання дітям можливості виявити та реалізувати свої творчі здібності. 

04.10.2021

Викладка літератури

"Світ дитячих книжок"

Книга - це мрія, яку ти тримаєшь у руках.

Ніл Гейман

    З 27 по 30 вересня 2021 року в бібліотеці Первомайського ліцею №5 до Всеукраїнського дня бібліотек експонується викладка літератури "Світ дитячих книжок" для учнів 2-4 класів на якій представлено література українських та зарубіжних письменників.

    Приходьте та обирайте книжки для читання!

23.09.2021

Екскурсія до бібліотеки 

«Мандруємо книжковим містом» 

     29 вересня 2021 року в  бібліотеці Первомайського ліцею №5 разом із вчителем початкових класів Філатовою Світланою Миколаївною  проведена екскурсія до бібліотеки для учнів  1-Б класу «Мандруємо книжковим містом».

     Головною метою екскурсії було познайомити дітей з бібліотекою, розповісти про правила користування нею, правила поводження з книгою, виховати у дітей повагу і любов до книги.

 

Книжкова виставка-порада

 «До країни знань мандруємо з книжками» 

    1 вересня 2021 року в бібліотеці Первомайського ліцею №5 завідувачем Марченко Юлією Сергіївною підготовлена  книжкова виставка-порада «До країни знань мандруємо з книжками».

    Експозиція містить енциклопедії, довідники, літературу присвячену навчанню, що допоможуть у розширенні знань.

   Шановні учні! Читання книг збагачує життя, робить його більш цікавим і наповненим та допомагає пізнати світ.

  Запрошую відвідати книжкову виставку.

01.09.2021 2

  Конкурс малюнка

«Весна і мама – дві краплинки сонця» 2-4 класи

(До Дня матері)

     Напередодні Дня Матері 6 травня 2021 року  в бібліотеці  Первомайського ліцею №5 організований конкурс малюнка «Весна і мама – дві краплинки сонця».

 Учні 2-4 класів взяли активну участь у цьому конкурсі. Було представлено понад 40 робіт.     Можливо , полотна наших юних художників виглядають не так професійно, але в них вони висловили всю любов, ніжність і теплоту до своїх мамам.

    Як красиво і світло стало в бібліотеці від дитячих чудесних, барвистих малюнків.

 

 

Перегляд літератури «Природа просить захисту»

 (До Міжнародного дня Землі)

Люби природу не як символ Душі своєї,

Люби природу не для себе, Люби для неї.

                                                                                                          Максим Рильський

     22 квітня 2021 року в бібліотеці Первомайського ліцею №5 для учнів 4-В відбувся перегляд літератури «Природа просить захисту» (До Міжнародного дня Землі).

   Знайомлячись з  представленою літературою  вони змогли зануритися   у захоплюючий, дивовижний, та загадковий світ природи, привідкрити її таємності,більше дізнатися про вже відомі та нові  види тварин та рослин та ще багато чого корисного та цікавого.

 

Викладка літератури «Кобзарева світлиця»

(До 207-ричниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка)

    9 березня 2021 року виповнюється 207 років з Дня народження українського поета, художника, мислителя — Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди в завідуючим бібліотекою Марченко Юлією Сергіївною в бібліотеці ліцею оформлена викладка літератури «Кобзарева світлиця».

    Представлені видання висвітлюють життєвий та творчий шлях Тараса Григоровича, його мандрівки різними куточками світу, спогади про Кобзаря, невідомі епізоди та цікаві факти із життя поета.

09.03.2021 

Виставка-персоналія «Славетна дочка України»

(До 150-річчя від дня народження Лесі Українки) 

Ні! Я жива! Я буду вічно жити!

Я в серці маю те, що не вмирає.

Леся Українка 

    До 150-річчя від дня народження української письменниці, перекладачки, культурної діячки  Лесі Українки в бібліотеці Первомайського ліцею №5 оформлена виставка-персоналія «Славетна дочка України» .

    Користувачі бібліотеки мають можливість познайомитися з життєвим шляхом поетеси, звернутися до її ліричних віршів, поем, драматичних творів, а також публікацій з періодичних видань, присвячених дослідженню її творчості.
    Запрошую до перегляду!

25.02.2021 

Тематична книжкова виставка

«Джерельно світанкова українська рідна мова» (До Міжнародного дня рідної мови)

Мова - код, що відкриває
Єдність із землею.
Мова - шифр, який дарує
Розуміння з нею.
Любов Шевчук

    З 18 по 21 лютого 2021 року в бібліотеці Первомайського ліцею №5 представлена  тематична книжкова виставка «Джерельно світанкова українська рідна мова» (До Міжнародного дня рідної мови).

    Мета цієї виставки - поглибити знання про мову як основу духовності, виховати любов і повагу до української мови як мови державної та материнської, спонукати читачів до роздумів про долю рідного краю та його славних синів, про свою приналежність до українського роду.

 Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

21.02.2021

Викладка літератури

«Крути 1918 року – символ героїзму українського народу»

 (До Дня пам’яті героїв Крут) 

«Понад Крутами сніг,

Понад Крутами – пам’ять народу ,

Понад Крутами – вічність,

У сурми сурмять »

  З 25 по 29 січня 2021 року  в бібліотеці Первомайського ліцею №5 експонується викладка літератури «Крути 1918 року – символ героїзму українського народу» (До Дня пам’яті героїв Крут). В ній розповідається про  трагедію під Крутами, де в нерівному бою з більшовицькими військами полягли  за незалежність України  300 молодих патріотів-студентів Київського університету та учнів Кирило-Мифодіївського братства. 

    Крути  – героїчна мить на сторінках історії українського державотворення. Факел героїзму запалений студентами 29 січня 1918 року під Крутами й далі горить і буде горіти в серцях майбутніх поколінь.

29.01.2021 2

Книжкова виставка-інформація

«Соборна мати Україна – одна на всіх як оберіг»

(До Дня Соборності України)

  22 січня – День Соборності України. День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

    Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

    До цієї дати  в бібліотеці Первомайського ліцею №5 оформлена  книжкова виставка-інформація «Соборна мати Україна – одна на всіх як оберіг».

    Представлені книги вміщують документи та матеріали, які висвітлюють цю важливу в історії України, діяльність Центральної Ради та біографії діячів.

 

 22.01.2021 2

Книжкова виставка-попередження 

«СНІД: подумай за майбутнє – обери життя» 

    З    нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в бібліотеці Первомайського ліцею №5 оформлена книжкова виставка-попередження «СНІД: подумай за майбутнє – обери життя». 

    На виставці представлені видання, які розповідають про історію ВІЛ/СНІДу, шляхи його поширення, інформують про заходи профілактики щодо запобігання інфекції.

01.12.2020 12

Виставка-реквієм "Схилимо голови в скорботі"

(До Дня пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій) 

"Пломінь свічі на вибіленому морозом 
граніті поволі розтоплює сніг (чи роки) 
і проступає крізь нього дві чорних 
історичних дати: 1932 -1933".

    До Дня пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій в бібліотеці Первомайського ліцею №5 оформлена  виставка-реквієм "Схилимо голови в скорботі".

    Іі метою є виствітлення теми Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, усвідомлення його трагізму у долі рідного народу, сприяння зростанню патріотичних почуттів на засадах особистого розуміння історії.

24.11.202024.11.2020 11gg.

Огляд книжково-ілюстративної  виставки

«Рідний голос, рідне слово – все народжене в любові»

      (до Дня української писемності та мови) 

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
Пильно й ненастанно
Політь бур'ян.
Чистіша від сльози
Вона хай буде.
Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.

                             Максим Рильський

   Кожного року 9 листопада вся Україна відзначає День української писемності та мови.

   Це свято є даниною одному з найцінніших надбань,яке створене й залишене нам нашими пращурами.

    Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися народ.

    Бібліотека Первомайського ліцею №5 пропонує вашій увазі книжково-ілюстративну  виставку «Рідний голос, рідне слово – все народжене в любові» (до Дня української писемності та мови).

 09.11.2020 8

09.11.2020 10

Тематична виставка цікавих фактів для молодших школярів

«Істоти різні – добрі і грізні»

   Ми живемо в дивовижному і цікавому світі. Цей світ наповнений життям у найрізноманітніших його проявах.

    На землі й під землею, під водою й у повітрі-усюди нас оточують живі істоти. Ніхто не знає точно, скільки їх є на Землі. Вони бувають добрі і грізні.  

    У природі всі тварини потрібні. Кожна займає своє місце і має певне значення.   Щоб зберігся світ, у якому ми живемо, потрібно зберегти всю різноманітність тварин .

   В бібліотеці Первомайського ліцею №5 для учнів молодших класів експонується тематична виставка цікавих фактів для молодших школярів «Істоти різні – добрі і грізні». Запрошую до захоплюючої подорожі у дивовижний і незвичайний світ живої природи.

06.11.2020 1 06.11.2020 2

Казкова мандрівка «Пригоди Цибулино та його друзів»

   "Я намагався зробити іграшки зі слів", – так говорив про свої книги Джанні Родарі, один із найзнаменитіших дитячих письменників ХХ століття. 23 жовтня – 100 років від дня його народження.
   Твори Джанні Родарі наповнюють яскравими барвами світ дитинства і їх просто неможливо забути! У його казках вирує справжнє життя, вони вчать дітей розрізняти Добро і Зло та прагнути до кращого.
Твори відомого італійського письменника є і у нашій бібліотеці. Отож, знайомтесь!  

«Пригоди Цибулино» 

«Чим пахнуть ремесла? Якого кольору ремесла?»

«Всесвітній хоровод»

Переходьте за поданим посиланням та слухайте аудіокнигу «Пригоди Цибулино» Ч.1 https://www.youtube.com/watchv=A34DwpkfM2s&;ab_channel=%

D0%A1%D0%92%D0%86%D0%A2%D0%9A%D0%90%D0%97%D0%9E%D0%9A

06.11.2020 3