Патріотичне виховання юного покоління

 


 

День пам`яті героїв Крут

29 січня 2018 року проведено захід «День пам`яті героїв Крут», присвячений 100-річчю битви під Крутами. Захід проводився з метою ознайомлення школярів з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя. Учні підготували повідомлення про бій під Крутами, декламували поетичні твори, присвячені юним героям. Усіх присутніх розчулила пісня про мир, яку діти виконали разом із класним керівником.

 

29.01.2018 1 29.01.2018 2 29.01.2018 3


День рідної мови

21 лютого 2017 року Первомайська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 відчинила свої двері для гостей зі шкіл міста, запросивши їх на відкритий захід, присвячений Дню рідної мови. 

Активну участь у підготовці брали учні 5-А, 8-А, 7, 9-А та11 класів. З повагою і глибокою пошаною поставилися діти до проведення цього свята. 

Гості школи мали змогу насолодитися проникливим, чуттєвим читанням віршів про рідну мову, щирим виконанням пісень  та яскравим народним танком учениць 11 класу .

Можна пишатися тим, що гості, запрошені на свято, відзначили високий рівень підготовки нашої школи до заходу.

IMG 3017 IMG 3029 


 «Із полум’я Афганістану»

13.02.2017 7

13 лютого в актовій залі пройшов вечір, присвячений Дню виводу військ з Афганістану. 7 клас підготував літературно-музичну композицію на тему інтернаціональної війни. У заході взяли участь і працівники краєзнавчого музею. Вони організували виставку «Жива пам'ять», присвячену колишньому учневі нашої школи Валерію Кондратьєву, який героїчно загинув в Афганістані в 1987 році. На вечорі виступив перед учнями і голова Первомайської спілки ветеранів Афганістану Сергій Іванович Вовнянко.

Народ, який не памятає свого минулого, не має майбутнього… Сподіваємось, цей вечір памяті назавжди залишиться в серцях учасників. Адже війна не має національності. 


«Україна була, є і буде»

30.01.2017 130 січня учні 5-Б класу взяли активну участь у тематичному заході, присвяченому Дню Соборності України, який відбувся в актовій залі нашої школи. Учасники читали вірші, присвячені нашій батьківщині, співали про неї пісні. Ведучі провели для глядачів вікторину «Чи знаєш ти свою країну?».  Сподіваємось, що такі заходи стануть традиційними у нашій школі.

 


01.12.2016 4   1 грудня 2016 року пройшов конкурс серед 9-11 класів «Нумо,хлопці!», присвячений Дню збройних сил України. Хлопці змагалися у таких конкурсах: «Естафета з м`ячем», «Комплексна естафета», «Підтягування», «Хореографічний конкурс» та «Ерудит». Перемогу одержали хлопці з 10 класу. Вітаємо переможців

 


«Козацькі забави»

17 жовтня 2016 року в школі пройшов виховний захід «Козацькі забави». Учні 3-В класу  влаштували змагання куренів. Хлопці брали участь у таких конкурсах як: «Доставка цінних пакетів», Козацький кінь», «Козацьке товариство»,  «Козацька гармата» та інші. Усі команди були нагороджені грамотами. Найкращій курінь отримав булаву.

 


 

Семінар – практикум

 

12.10.2016 на базі нашої школи відбувся семінар - практикум міського методичного об’єднання вихователів ГПД за темою «Формування національно-патріотичної свідомості молодших школярів під час навчально-виховного процесу в групі продовженого дня», основними завданнями якого визначено: ознайомитися з досвідом роботи вихователя групи продовженого дня ЗОШ І-ІІІ ст. №5 щодо формування у молодших школярів національних та духовних цінностей; продовжити пошук, систематизацію та застосування форм, методів роботи, що сприяють розвитку патріотичної самосвідомості молодших школярів; створити умови для обміну творчими ідеями та педагогічним досвідом з даної проблеми. Вихователь ГПД Даниленко В.О., вчитель спеціаліст, на прикладі виховного заходу «Наше славне козацтво» представила сучасні підходи щодо формування в учнів національних та духовних цінностей українського народу. За оцінкою колег захід проведений на високому науково – теоретичному та методичному рівні.

 

Семінар – практикум

 « Впровадження нових  педагогічних технологій на  уроці – один із шляхів компетентнісного підходу до навчання».

15 жовтня 2015 року  Руденко О.О., вчитель предмету «Захист Вітчизни (хлопці)», першої кваліфікаційної категорії, презентував урок в 10 класі за темою «Вогнева підготовка. Стрільба по наземним та повітряним цілям», в ході якого вчителі мали змогу відстежити використання прийомів, вправ, методів інтерактивного навчання; нові підходи до оцінювання навчальних досягнень учнів; рівень викладача щодо дидактичного аспекту уроку. За аналізом колег урок був проведений на високому науково – теоретичному та методичному рівні.

  


«Нумо, хлопці!»

3 грудня пройшов конкурс серед 9-11 класів «Нумо,хлопці!», присвячений Дню збройних сил України. Хлопці змагалися у таких конкурсах, як «Естафета з м`ячем», «Комплексна естафета», під час якої учасники виконували «жіночі» справи у протигазі: пришивали ґудзик, чистили цибулю, заплітали косу. Також були конкурси «Підтягування», «Хореографічний конкурс» та «Ерудит». Перемогу одержали хлопці з 10 класу. Вітаємо переможців.

   


«Козацьке життя»

22 жовтня в школі відбулося свято 4-Б класу «Козацьке життя». 2 курені змагалися між собою у конкурсах з посадки картоплі, приготування борщу, рухах гопака та інших. У перервах між конкурсами дівчата розважали гостей віршами та веселими піснями. Закінчився захід загальною козацькою піснею та нагородженням всіх учасників свята.

     


До дня захисника України

13 жовтня в школі відбулися заходи, присвячені Дню захисника України. Юні козачата 3-х класів показали знання історії, спортивні навички у змагання «Козацькі розваги». Найбільш спритними та кмітливими виявилися учні куреню «Хортиця» 3-В классу, який посів 1 місце. Вітаємо переможців.

2222222222333 22222222 222222222222

В 5-Б класі відбулася година спілкування «Професія – захисник Вітчизни». Завідуюча шкільною бібліотекою розповіла про життя та подвиг Валерія Кондрат`єва. Учні з захопленням слухали розповідь-презентацію про колишнього випускника школи, який прожив коротке, але достойне життя. Ми пишаємось нашим героєм.


 

16 вересня-ДЕНЬ МІСТА 

В школі відбулася виставка квіткових композицій «Осінні барви Первомайщини» та конкурс плакатів «Первомайський – місто майбутнього». Роботи, представлені учнями 5-11 класів, були змістовними та цікавими. Плакати 7-Б та 8-А класів членами журі визнані найкращими.

 IMG 0134  IMG 0158

Кращі квіткові композиції - роботи 9-А та 9-Б класів взяли участь у міській виставці. Маємо перемогу у міському конкурсі творчих робіт, присвячених 72-річниці визволення міста, учениця 5-Б класу, посіла 2 місце.

IMG 0166  IMG 0159 IMG 0152

16 вересня старшокласники на чолі з педагогічним колективом взяли участь у святковому мітингу біля стели пам`яті.

IMG 0184