Наша історія

НАША ІСТОРІЯ

 

Комунальний заклад "Первомайський ліцей № 5

 

Первомайської міської ради Харківської області"   

  школа1

 

 

    Заклад засновано в 1978 році . Шкільну новобудову  опоряджувала бригада А.І.Ященка з тресту «Первомайськхімбуд» .

      На відкриття школи з’їхалося багато гостей. Мітинг відкрив заступник голови райвиконкому Володимир Андрійович Мовчан, потім виступив начальник будівельного управління  С.С. Швидкий . Зі словами привітання виступили також директор хімзаводу Ю.І.Ткаченко, директор СШ № 5 В.О.Катасонов.


   За часи роботи школи було створено 2 музеї. У 90-х роках у рекреації 1 поверху розпочав роботу шкільний музей хлібу. З великим захопленням старшокласники  під керівництвом вчителя української мови та літератури Шевченко Катерини Гаврилівни збирали експонати.

    Популяризувати повагу до святині людської – хліба - таке завдання стояло перед ними. Зустрічі з працівниками Первомайського хлібзаводу, кращими хліборобами району, пошуки в газетних та журнальних матеріалах за декілька десятиріч, зустрічі з селянами різних поколінь, яким довелося пережити голодомор 33-37 років, лихоліття Другої світової війни, тяжкі повоєнні роки, підняття цілини – все це дало певний результат і були створені музейні експозиції: «На  Первомайському хлібзаводі», «Хліб у блокадному Ленінграді», « На них рівняється Первомайщина» та інші.

   На лист учнів до космічного містечка прийшла відповідь, а з нею і бажаний «космічний» хліб. У школі не було жодного учня, який би не побачив справжній хліб для космонавтів.

   Учні, учителі, батьки доклали чимало зусиль для створення  Музею Хліба, а потім для поповнення експонатами. Активісти музею провели безліч екскурсій для учнів своєї школи та шкіл міста. Співдружність учителів, учнів та батьків – це традиція, яка існує з відкриття школи, - довела, що спільна робота приносить велику користь для виховання підростаючого покоління.

 

     Час невпинно плине, залишаючи в серцях учнів найкращі спогади про школу, яка стала другою домівкою для них. Кожен із випускників нашої школи запам’ятає поетичні вечори, уроки народознавства, літературні свята, що проводяться в шкільному етнографічному музеї «Українська світлиця», відкритому 03 вересня 2009 року (перший керівник, згідно наказу №169-А від 03.09.2009, вчитель історії Сокол Марина Олександрівна).

    Cвітлиця приваблює відвідувачів святковістю, вишуканістю. Зачаровують погляди українські рушники, вишиті жіночі та чоловічі сорочки, зібрані на Первомайщині, в Харківському районі, Полтавській області, на Івано-Франківщині, Закарпатті, Чернігівщині. Глечики, макітри, горщики – зразки гончарного ремесла наших предків зібралися на полицях світлиці, щоб розповісти сучасникам про уподобання, побут рідного народу.

       Скриня, шафа для посуду, коромисло, дерев’яна лава, прялка, рубель – це лише невелика частина музейних експонатів.

     Учні 9-х класів активно ведуть пошукову роботу по збиранню музейних експонатів.  І хоч музей наш ще молодий, але учні разом із наставниками розробили тематичні екскурсії і проводять їх для учнів різних шкіл.  «Українська вишиванка», «Від Миколая до Водохреща», «Ой весна, весна, днем красна», «Традиційні ремесла українців» - це цікаві розповіді – екскурсії, які виховують в учнів бажання довідатись про минуле, українські народні звичаї, пробуджують кращі людські риси. У Світлиці можна познайомитися з літературою Харківщини, Первомайщини і, звичайно  ж, творчістю Великого Кобзаря.

                        Шкільний   етнографічний музей «Українська світлиця»


Наша школа – лауреат обласного конкурсу  «Школа року-2008», відзначена дипломом ХІІІ регіональної виставки ефективного педагогічного досвіду  «Освіта Харківщини ХХІ сторіччя» (2008), переможець Всеукраїнського конкурсу-ахисту сучасної моделі навчального закладу – Школа сприяння здоров’ю.  Є опорною  школою з питання  «Запровадження у навчально-виховний процес факультативного курсу «Православна культура Слобожанщини», «Впровадження Комплексного програмно-цільового проекту «Шкільна медіація». Запроваджено тренінг у 5-8 класах «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», факультативу в 10-11-х класах «Профілактика ризикованої поведінки і ВІЛ/СНІДУ» за проектом «Школа проти СНІДУ».

Високий професіоналізм учителів, психологічна підтримка і супровід учнів, співпраця з батьками – складові успішного розвитку школи.

   Наповнюваність  у рік відкриття складала  1102 учні, 1979-1980 рік (1408 учнів), 1980-1981 (1576 учнів), 1982-1983 (1695 учнів) , 1983-1984 роки ( 1225 учнів),1984-1985 (1233 учні),  1985-1986 (1294 учня), 1986-1987 рік (1352 учні) в наступні роки відбулося поступове зниження кількості учнів, 2014-2018 роки (600 учнів).


      

 

Скачати
Скачать этот файл (фото история.pdf)фото история.pdf[ ]39 Kb