Етнографічний музей "Українська світлиця"

Час невпинно плине, залишаючи в серцях учнів найкращі спогади про школу, яка стала другою домівкою для них. Кожен із випускників нашої школи запам’ятає поетичні вечори, уроки народознавства, літературні свята, що проводяться в шкільному етнографічному музеї «Українська світлиця», відкритому 03 вересня 2009 року (перший керівник, згідно наказу №169-А від 03.09.2009, вчитель історії Сокол Марина Олександрівна).

Cвітлиця приваблює відвідувачів святковістю, вишуканістю. Зачаровують погляди українські рушники, вишиті жіночі та чоловічі сорочки, зібрані на Первомайщині, в Харківському районі, Полтавській області, на Івано-Франківщині, Закарпатті, Чернігівщині. Глечики, макітри, горщики – зразки гончарного ремесла наших предків зібралися на полицях світлиці, щоб розповісти сучасникам про уподобання, побут рідного народу.

Скриня, шафа для посуду, коромисло, дерев’яна лава, прялка, рубель – це лише невелика частина музейних експонатів.

Учні 5-9-х класів активно ведуть пошукову роботу по збиранню музейних експонатів.  Тематика дослідницької роботи музею включає в себе: «Побутові умови регіонів України», «Доля України на її рушничкові…» В даному експозиційному ряді представлені рушники з усіх куточків України. Рушники розділені на обрядові, весільні та побутові. Кожен рушник має свою неповторну історію, і дає можливість досить чітко уявити розвиток вишивання рушників того чи іншого етнографічного регіону України. «Побутові умови української оселі». Цей розділ дає можливість відобразити картину традиційної української хати. В ньому представлені українська весільна скриня, мисники, лава, традиційний посуд.

І хоч музей наш ще молодий, але учні разом із наставниками розробили тематичні екскурсії і проводять їх для учнів різних шкіл.  «Українська вишиванка», «Від Миколая до Водохреща», «Ой весна, весна, днем красна», «Традиційні ремесла українців» - це цікаві розповіді – екскурсії, які виховують в учнів бажання довідатись про минуле, українські народні звичаї, пробуджують кращі людські риси. У Світлиці можна познайомитися з літературою Харківщини, Первомайщини і, звичайно  ж, творчістю Великого Кобзаря.

«Диво святого кута». В музеї представлений традиційний для української ментальності святий кут, який демонструє ікони трьох святих, молитвослов, обереги». Тимчасові експозиції: у тимчасовій експозиції на допоміжних стендах подані додаткові теми, присвячені актуальним питанням суспільного та економічного життя краю, проблемам світової політики.

2011рік - дипломанти обласного огляду музеїв, створених з метою вшанування діячів російської культури. Експозиція: «Я хотел служить народу…» (М.А.Булгаков)

1  2

3 DSC 1030