Батькам майбутніх десятикласників

 

Прийом заяв на вступ до 10-го класу на 2022/2023 навчальний рік триватиме з 01 червня по 15 червня 2022 року.

 

 Профілі:

10-А - філологічний

10-Б - інформаційно-технологічний

10-В - технологічний 

Шановні батьки!

 

Ваші діти закінчують 9 клас, і перед вами постає питання про вибір їх подальшого шляху. Найперше питання, яку подальшу освіту вони оберуть – професійну чи академічну.

 

Професійну освіту діти отримують у коледжах та професійно-технічних ліцеях, куди вступають після 9 класу. Її доцільно обрати, якщо дитина вже виявляє схильність до певної професії. У нинішній час величезний попит на робітничі професії і досить низький – на гуманітарні. Навчання у закладах професійного спрямування допоможе дітям зацікавитись практичним знанням та раніше отримати професію. Як свідчить досвід, сучасні діти не готові витрачати роки на класичну вищу освіту і намагаються як можна раніше почати заробляти власні кошти.

 

Академічна освіта здобувається у 10-11 класах ліцею та підходить дитині, якщо ви плануєте її вступ до закладу вищої освіти. Учень десятого-одинадцятого класу має бути зацікавлений у навчанні, розуміти, що йому доведеться здавати ЗНО. Обов’язковими ЗНО-предметами є українська мова та математика. Навчання є профільним, тобто один чи два предмети вивчається поглиблено, інші – лише на базовому рівні. 

 

Зарахування до профільних 10-их класів буде проходити відповідно до Порядку переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14 липня 2015 року № 762 та викладеного у новій редакції згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 08 травня 2019 року № 621 та Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОНУ від 16.04.2018 року № 367 


 

Відповідно до законодавства, у першу чергу забезпечуються місцями у 10 класі випускники  дев’ятих класів Первомайського ліцею №5. Учні інших закладів зараховуються на вільні місця.

 

Заяви на вибір профілю батьки випускників пишуть до 03.06.2022 згідно з графіком, складеним класними керівниками.

 

Якщо кількість заяв не буде перевищувати кількість вільних місць у класі певного профілю, усі учні будуть зараховані у цей клас без конкурсу.

 

Якщо заяв у клас буде більше, ніж вільних місць у ньому, відбудеться іспит з профільного предмету. Перші 30 учнів, які покажуть кращий результат, будуть зараховані. Іншим учням ліцею запропонують вільні місця у тих класах, де вони наявні. 

 

Шановні батьки, не хвилюйтесь, якщо через вибір профілю у Вас зміниться класний керівник чи склад класного колективу. Умови навчання для усіх учнів однакові. Діти не втратять дружніх зав’язків та здобудуть нові.

 

Також учень має право подати документи у інший заклад освіти, де відкривається клас бажаного профілю.

 

При прийняті рішення просимо вас зважити на усі чинники та керуватись виключно питанням користі дитини!